در مورد تجهیزات شبکه

 • 19 مقاله در این گروه
 • کیستون چیست ؟

  یکی از پرکاربرد ترین تجهیزات شبکه های داخلی ( LAN )، کیستون یا همان پریز شبکه می باشد. این قطعه در واقع نوعی کانکتور مادگی بوده که جهت برقراری ارتباط بین کابل شبکه با سایر تجهیزات دیگر مانند سوئیچ ها، روترها، سرورها و یا کیس کامپیوترکاربران نهایی، مورد استفاده قرار می گیرد.

  ادامه مطلب
 • یو پی اس (UPS)چيست؟

  دستگاهی الکترونيکی است به منظور تامين پيوسته انرژی برای دستگاههای مصرف کننده که به اختلالات موجود در شبکه و قطع برق حساس بوده و به دليل ضرورت و حساسيتهایکاهش یا افزایش ناگهانی ولتاژ، تغيير فرکانس، انواع اعوجاج لحظه ای یا دايم، نمونههایی از مشکلات ایجاد شده بر روی شبکه های برق شهری میباشند.

  ادامه مطلب
 • تغذیه از طریق کابل شبکه اترنت (POE)

  با به کارگیری POE، نیازی به کابل کشی اضافه برای تغذیه ی الکتریکی نیست و از همان کابل شبکه استفاده می شود ولی سوئیچ ها باید قابلیت پشتیبانی از POE را دارا باشند و بتوانند همراه با انتقال اطلاعات، انرژی تجهیزات متصل شده را نیز تأمین کنند.

  ادامه مطلب
 • سوئیچ KVM چیست؟

  سوئیچ KVM : این دستگاه امکان کنترل دو، چهار، هشت یا 16 دستگاه کامپیوتر را از طریق یک مانیتور و یک موس و یک کی برد می دهد.

  ادامه مطلب
 • Access Controlچيست؟

  برای اینکه بدون استفاده از نيروی انسانی ، بتوانيم فقط به افرادی خاص ، اجازه ورود و خروج دهيم ، باید از سخت افزارهایی مانند قفل های برقی و در کنار آن از نرم افزار های کنترل تردد ، استفاده نمایيم.

  ادامه مطلب
 • تجهیزات به کار گرفته شده در ارتباط شبکه

  رابط شبکه RJ45 رابط های هشت پین شبکه در توپولوژی ستاره برای اتصال کابل های شبکه به تجهیزات استفاده می شود و مرغوبیت آن بستگی به روکشی دارد که بر روی پین های فلزی آن آب کاری شده است.

  ادامه مطلب
 • سرور چیست؟؟؟

  سرورها یکی از مهم ترین اجزای شبکه هستند و مسئولیت ارائه خدماتی از قبیل انتقال فایل، سرویس های چاپ و غیره را بر عهده دارند. با افزایش حجم ترافیک شبکه، ممکن است برای سرور مشکلاتی بروز کند. در شبکه های بزرگ برای حل این مشکل، از افزایش تعداد تجهیزات سرور استفاده می شود که به این سرورها، سرورهای اختصاصی گفته می شود. دو نوع متداول این سرورها عبارتند از: سرویس دهنده فایل و چاپ که مسئولیت ارائه ی خدماتی از قبیل ذخیره سازی فایل، حذف فایل، تغییر نام فایل و مدیریت امور چاپگر را بر عهده دارند که این درخواست ها را از تجهیزات سرویس گیرنده دریافت می کنند.

  ادامه مطلب
 • سوئیچ چیست؟؟

  سوئیچ امکان مشاهده ی تصویر چند دوربین مداربسته را به طور مجزا بر روی یک مانیتور فراهم می سازد و همچنین امکان دریافت صدا از دوربین مداربسته نیز وجود خواهد داشت (اگر دوربین مداربسته دارای میکروفن باشد). یکی از معایب سوئیچ وقفه ی نمایش تصاویر در زمان تعویض تصویر است. در سیستم های قدیمی تنها دوربینی که در حال نمایش بر روی مانیتور بود، روشن بود و بقیه ی دوربین مداربسته ها خاموش می ماندند (چون امکان ضبط همه ی تصاویر با هم وجود نداشت).

  ادامه مطلب
 • تست فلوک یا fluke Test چیست ؟

  بعد از کابل کشی یک شبکه کامپیوتری برای اطمینان از نحوه ی کابل کشی درست و بدون عیب و برای اطمینان از صحیح کار نمودن شبکه و قطع نبودن کابل ها باید شبکه را با وسیله ای تست نمود.تستر های زیادی در بازار وجود دارد که هرکدام با توجه به کارخانه سازنده آن اطلاعاتی را در اختیار ما قرار می دهند. بهترین تستر جهان به نام تستر فلوک شناخته می شود . کمپانی فلوک از سال 1948 توسط آقایSir John Flukeتاسیس شده و تا به حال در بیش از 120 کشور ، محصولات خود را ارائه می کند.این کمپانی مدعیست که به 99% از 100% اهداف خود رسیده است.

  ادامه مطلب
 • تستر کابل شبکه چیست؟

  تستر کابل شبکه،همانگونه که از نام آن پیداست برای تست عملکرد درست کابل های شبکه استفاده می شود . در بسیاری از مواقع پس از اینکه دو طرف کابل را سوکت زنی کردید برای اینکه از کار خود مطمئن شوید می توانید از این دستگاه استفاده کنید .

  ادامه مطلب

19 مقاله در این گروه